Europa na widelcu

Wrocław jest miastem, które przyciąga od wielu lat nie tylko polskich turystów ale coraz częściej również turystów pochodzących z najbardziejdrzwi białystok odległych zakątków kontynenty europejskiego, a nawet spoza Europy. Powód? Nie tylko chodzi o wartości historyczne, jakie niewątpliwie Wrocław wprowadza i zachowuje od stuleci poprzez szeroki wachlarz rozlicznych zabytków, jakie prezentuje w swych granicach, ale również istotne znaczenie ma fakt, że jest to prawdziwa europejska metropolia, która słynie z przeróżnych eventów. Ich charakter jest tak zróżnicowany, że ciężko jest w tym wypadku generalizować. Pewne jest natomiast, że warto wyszczególnić kilka podstawowych, jakie uchodzą za zdecydowany numer jeden na tle rozmaitych rozrywek eventowych w Polsce, ale i ogólnie na naszym kontynencie! O czym mowa?
Jeżeli masz zapęd do gotowania, obowiązkowo powinieneś odwiedzić Wrocław w momencie, kiedy trwa tam popularny, wręcz już powszechnie znany festiwal kulinarn0-gastronomiczny, jakim jest Europa na widelcu. Jest to niesamowicie ciekawe przedsięwzięcie o charakterze kulturalnym, które odbywa się począwszy od roku 2009 systematycznie, cyklicznie i jest ono zawsze organizowane na całej przestrzeni rynku wrocławskiego. W trakcie tego eventu nie chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby zapoznać z polskimi tradycjami smakowymi, co zwłaszcza o to, aby rozmaite kultury w jak największym stopniu się wzajemnie przeniknęły.

To znaczy, że na tym festiwalu przedstawiane są na przykład bogactwa chorwackiej kuchni, ale też smakołyki z Ukrainy oraz specjały rodem z Litwy. Do tego, można wówczas pokosztować prawdziwie francuskich rarytasów oraz hiszpańskich snacków.
Wpis zawdzięczamy: