Dlaczego do krakowskiego Kazimierza?

Kazimierz to zdecydowanie miejsce warte obejrzenia, kiedy mowa o wycieczce do dawnej stolicy Polski, czyli przepięknego i pełnego zabytków miasta Kraków. Właśnie w tej jego dzielnicy tętni życie, a wszystko nie tylko za sprawą niesamowitej sieci knajpek, kawiarni i restauracji oraz barów, grupujących dzień w dzień krakowską bohemę. Celem nadrzędnym zwiedzania krakowskiego Kazimierza powinna być chęć zaznajomienia się bliżej z jedną z najbardziej wartościowych partii Krakowa pod kątem kulturalno-rozrywkowo-historycznym. Co takiego jest tam zatem do zobaczenia, na co warto zwrócić szczególną uwagę? Więcej znajdziesz poniżej.
Kazimierz jest to bardzo ciekawe centrum kulturalne w Małopolsce, zaliczane do miejsc wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. Warto wspomnieć o tym, iż na terenie opisywanej dzielnicy występuje plac Wolnica. Jest to niegdyś funkcjonujący rynek miejski, który nieprzypadkowo ma właśnie takie nazewnictwo. Generalnie jego nazwa wywodzi się od wolnego handlu, a więc wiąże się to z osiemnastowiecznym przywilejem, jaki został przyznany miastu.

Warto wiedzieć, że Kazimierz kiedyś pełnił funkcję miasta odrębnego, będącego centrum żydowskim. W miejscu, kiedy niegdyś występował plac Wolnica, znajduje się aktualnie ratusz miejski, jaki powstał w piętnastym stuleciu. Tam usytuowane jest Muzeum Etnograficzne, a w zasadziehttps://projekty-sklepow.pl/jak-zwiekszyc-sprzedaz-w-sklepie/ jeden z jego oddziałów. Co więcej, nie zapominajmy również o rozlicznych bazylikach i świątyniach ciągnących się w zasadzie przez cały Kazimierz. Jest tam między innymi Bazylika Bożego Ciała, czy też Kościół świętej Małgorzaty oraz kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.
Wpis zawdzięczamy: