Infrastruktura na lotnisku

Infrastruktura na lotnisku zależy od jego wielkości, ilości pasażerów, którzy z niego korzystają.Infrastruktura na lotnisku Im ta liczba większa, tym infrastruktura lotniska bardziej rozbudowana. Whttps://sklepswanson.pl/pl/p/Berberyna-z-MicroPQQ-dr-Mercola-30-kapsulek-suplement-diety/833 obrębie lotniska można wyróżnić kilka części infrastruktury.

Taką pierwszą i najważniejszą będą elementy techniczne, które służą obsłudze samolotów w czasie startów i lądowań, i należą do niej – pasy startowe, drogi kołowania, hangary, wieże kontroli lotów, urządzenia naprowadzające.

Infrastruktura na lotnisku
Drugą częścią są elementy, które służą obsłudze pasażerów, czyli terminal lotniczy. Terminal lotniczy, to zespół budynków, które są przeznaczone do obsługi pasażerów i świadczą dla nich różnorodne usługi, głównie odprawy paszportowo-celnej, ale również umilają czas czekającym na przesiadkę lub odpowiedni samolot (są tam sklepy, restauracje, kawiarnie, poczekalnie).

Ważnym elementem są również parkingi, które obejmują dużą część lotniska, ze względu na to,epo-serwis.pl/serwis_opon.php że pracuje tam wiele osób, ale również jest wiele pasażerów. Niektórzy z nich nawet zostawiają tam swoje samochody i odbierają po lądowaniu z powrotem w danym miejscu.Wpis zawdzięczamy: