Główne zabytki krakowskiego Kazimierza

Generalnie całe miasto Kraków ma mnóstwo do zaproponowania, jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne ale też i wartości historyczne. Niemniej jednak charakteryzując Kraków, nie możemy zapominać o krakowskim Kazimierzu. Czym się wyróżnia to miejsce? Zobacz wszkolenia na radiooperatora dalszych częściach poniższego tekstu.
Na terenie dawnego centrum żydowskiego, jakim był niegdyś stanowiący odrębne miasto Kazimierz, występuje szeroki wachlarz dawnych obiektów sakralnych. Do nich zalicza się w głównej mierze bazyliki i kościoły zabytkowe, na przykład z okresu renesansu, albo baroku. I tak na szczególne wyróżnienie zasługuje między innymi bazylika Bożego Ciała, bazylika świętego Michała Archanioła i Stanisława Biskupa, bazylika świętej Katarzyny Aleksandryjskie i świętej Małgorzaty, kościół świętej Trójcy.

Ten ostatni wzniesiony został jeszcze w trzynastym stuleciu i stanowi jedną z ważniejszych budowli gotyckich. Jest tam rozległy zakres malowideł ściennych pochodzących właśnie z tego okresu, które zwiększają wartość zarówno kulturalną, jak i historyczną tego miejsca.
Będąc na Kazimierzu, warto z pewnością rzucić okiem na kryptę zasłużonych Polaków. Znajduje się ona w podziemiach kościoła na Skałce. W krypcie złożone zostały ciała znanych polskichzapraski metalowe do tworzyw osobistości takich jak przykładowo Adam Asnyk, Czesław Miłosz, Stanisław Wyspiański oraz Jan Długosz. Co więcej, z tą kryptą łączy się niesamowita legenda mówiąca o tym, że w świątyni, a dokładniej na jej schodach zamordowano świętego Stanisława, który patronował naszemu krajowi.
Wpis zawdzięczamy: