Główne zabytki krakowskiego Kazimierza

Generalnie całe miasto Kraków ma mnóstwo do zaproponowania, jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne ale też i wartości historyczne. Niemniej jednak charakteryzując Kraków, nie możemy zapominać o krakowskim Kazimierzu. Czym się wyróżnia to miejsce? Zobacz w dalszych częściach poniższego tekstu.
Na terenie dawnego centrum żydowskiego, jakim był niegdyś stanowiący odrębne miasto Kazimierz, występuje szeroki wachlarz dawnych obiektów sakralnych. Do nich zalicza się w głównej mierze bazyliki i kościoły zabytkowe, na przykład z okresu renesansu, albo baroku. I tak na szczególne wyróżnienie zasługuje między innymi bazylika Bożego Ciała, bazylika świętego Michała Archanioła i Stanisława Biskupa, bazylika świętej Katarzyny Aleksandryjskie i świętej Małgorzaty, kościół świętej Trójcy.

Ten ostatni wzniesiony został jeszcze w trzynastym stuleciu i stanowi jedną z ważniejszych budowli gotyckich. Jest tam rozległy zakres malowideł ściennych pochodzących właśnie z tego okresu, które zwiększają wartość zarówno kulturalną, jak i historyczną tego miejsca.
Będąc na Kazimierzu, warto z pewnością rzucić okiem na kryptę zasłużonych Polaków. Znajduje się ona w podziemiach kościoła na Skałce. W krypcie złożone zostały ciała znanych polskichzapraski metalowe do tworzyw osobistości takich jak przykładowo Adam Asnyk, Czesław Miłosz, Stanisław Wyspiański oraz Jan Długosz. Co więcej, z tą kryptą łączy się niesamowita legenda mówiąca o tym, że w świątyni, a dokładniej na jej schodach zamordowano świętego Stanisława, który patronował naszemu krajowi.
Wpis zawdzięczamy: http://denarte.pl/uslugi_implantologia.htm